България почита загиналите полицаи: МВР и Интерпол отбелязват международния ден на паметта

С церемония по поднасяне на венци Министерството на вътрешните работи ще отбележи Международния ден в памет на загиналите служители на реда. Почитта ще бъде отдадена пред паметника на загиналите полицаи в София, съобщиха от ведомството.

В церемонията ще участва вътрешният министър Емил Дечев, както и представители на ръководството на МВР и на Интерпол. Поднасянето на венец е насрочено за 10:00 часа.

В памет на служителите на реда, загинали при изпълнение на служебния си дълг, районните полицейски управления в страната ще започнат работния ден с едноминутно мълчание. В същото време полицейските автомобили ще включат сигналните си светлини в знак на почит към своите колеги.

От МВР припомнят, че тази година международната инициатива се провежда под мотото „RFO – Remembering Fallen Officers“ („В памет на загиналите служители на реда“). Като член на Интерпол България се присъединява към повече от 100 държави, които изразяват солидарност със световната полицейска общност и подкрепят инициативите на организацията.

В навечерието на възпоменателния ден сградата на Националния дворец на културата беше осветена в синьо със съдействието на Министерството на културата.

На 7 март правоохранителни структури от цял свят се обединяват, за да отдадат почит на жените и мъжете в униформа, които са загубили живота си в служба на обществото. Това се посочва и на официалната страница на Интерпол, цитирана от БТА.

Бъдете в крак с най-важните новини

С натискането на бутона за абониране потвърждавате, че сте прочели и сте съгласни с нашата Декларация за поверителност и Условия за ползване