Полицай е настанен в болница с травми на шията след като бе ударен от автомобил по време на преследване на пиян шофьор в Перник.
Инцидентът се е случил вчера около 17:20 ч. в квартал Изток, когато автопатрул на Второ районно управление – Перник е направил опит да спре товарен автомобил за проверка. Шофьорът не се подчинил на полицейските сигнали и продължил по външноградската магистрала към центъра на града.
След около 300 метра автомобилът спрял, но когато служителите на реда започнали да излизат от патрулката, водачът внезапно потеглил и блъснал вратата на полицая. Пострадалият е транспортиран първо в МБАЛ „Рахила Ангелова“ в Перник, а по-късно преместен в столично лечебно заведение за по-обстоен преглед и лечение.
След удара шофьорът продължил с висока скорост, преминавайки през пътните възли „Хумни дол“ и „Марина бара“, както и по ул. „Софийско шосе“. Малко по-късно той е спрян и задържан в района на „Хумни дол“.
Тестът с дрегер е отчел 1,96 промила алкохол в издишания въздух. 35-годишният мъж, който до момента не е познат на органите на реда, е дал кръвна проба за химичен анализ.
На водача е наложена полицейска мярка за задържане до 24 часа, а автомобилът му е иззет. По случая е образувано бързо производство под надзора на прокуратурата.






