Националният отбор на България загуби от Германия в Лигата на нациите по волейбол за жени

България загуби от Германия с 1:3 (19:25, 25:21, 21:25, 11:25) в осмия си мач от Лигата на нациите по волейбол за жени, който се проведе в Арлингтън, САЩ.

Срещата беше равностойна с изключение на четвъртия гейм. Българският отбор водеше в голяма част от първите геймове, а младият диагонал Мерелин Николова се отличи с отлични изяви.

България започна мача с разпределител Петя Баракова, диагонал Мерелин Николова, посрещачи Мария Йорданова и Мирослава Паскова, централни блокировачи Мария Кривошийска и Борислава Съйкова, и либеро Мила Пашкулева.

Николова, която беше включена в състава за втората седмица от Лигата на нациите, продължи със силните си изяви и даде добър старт на отбора с ранен ас, повеждайки с 4:1 в първия гейм. Българките задържаха предимството си до 10:10, когато Германия изравни. След размяна на точки, Германия направи серия от 3 точки и излезе напред при 19:16, затваряйки гейма с 25:19 след аут при атака на Йорданова.

Във втория гейм България поведе с 11:6, но Германия направи серия от 7 точки за обрат до 13:11. Николова отново се отличи със силни сервиси, а добрата игра на Кривошийска и Паскова помогна на отбора да спечели гейма с 25:21 и да изравни резултата.

Третият гейм беше равностоен до 20:20, но в края Германия показа характер и спечели с 25:21. България изигра слаба четвърта част, допускайки Германия да увеличи преднината си и да затвори мача с 25:11.

Мерелин Николова беше най-резултатната състезателка с 18 точки, 5 от които от сервиси. Мирослава Паскова добави 14 точки, а Мария Йорданова 12. България завърши мача с 3 блокади и отстъпи по всички показатели пред Германия. Двата отбора имаха равен брой грешки – по 21.

България заема последното 16-о място в Лигата на нациите при жените със седем загуби, една победа и 2 точки. В последната седмица от надпреварата, тимът ще се изправи срещу Китай, Тайланд, Бразилия и Доминиканската република.