Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис

Новак Джокович, водач в световната ранглиста, се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. В напрегнат мач срещу италианеца Лоренцо Музети, състоял се в студената и влажна съботна вечер на „Ролан Гарос“, Джокович победи със 7:5, 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:0. Този двубой беше най-късно приключилият в историята на турнира, завършвайки в 3:06 часа сутринта.

Сърбинът, който преследва своя 25-ти трофей от Големия шлем, демонстрира силна воля и избегна поражението в този драматичен мач, който започна в 22:37 часа местно време и продължи около 4 часа и половина. След мача Джокович похвали Музети за отличната игра и призна, че трудностите в четвъртия сет са го мотивирали да покаже най-доброто от себе си.

Джокович започна мача с ранен пробив, но успя да вземе първия сет с решаващ пробив в 12-ия гейм. Във втория сет поведе с 4:1, но загуби подаването си и Музети изравни в тайбрека. След загуба с 2:6 в третия сет, Джокович доминираше в следващите две части и спечели с 6:3 и 6:0.

След мача, Джокович се пошегува с публиката, казвайки, че адреналинът няма да му позволи да заспи и ако някой организира купон, той ще дойде. С победата си, Джокович изравни рекорда на Роджър Федерер с 369 победи в мачове от Големия шлем. Следващият му съперник ще бъде Франсиско Черундоло от Аржентина.

В други мачове, Каспер Рууд от Норвегия се класира за четвъртия кръг след победа над Томас Ечевери с 6:4, 1:6, 6:2, 6:2. Тейлър Фриц от САЩ победи австралиеца Танаси Кокинакис с 6:3, 6:2, 6:7(4), 5:7, 6:3 след почти четири часа игра. Холгер Руне от Дания също продължава напред след победа над Йозеф Ковалик със 7:5, 6:1, 7:6(2).