След 9 месеца в болница: близнаците най-после са настанени в приемно семейство, вече излизат навън

Деветмесечните близнаци, които досега живееха в Националната кардиологична болница, вече са настанени в приемно семейство в област Перник. Днешният ден бележи и първото им излизане извън болничната стая, съобщава Нова телевизия.

Двамата приемни родители сами са заявили желание да поемат грижите за момченцата, след като историята им стана обществено достояние и предизвика силна вълна от съпричастност. В новия си дом децата ще растат заедно с още едно дете, за което семейството вече полага грижи.

Социалните служби уточняват, че биологичната майка ще има възможност да поддържа контакт с близнаците и да се среща с тях. Все още не е ясно колко дълго те ще останат при приемните родители.

Случаят предизвика широка обществена реакция, след като стана известно, че двете бебета са прекарали първите девет месеца от живота си в болнична среда. Само няколко часа след разпространението на историята се е намерило семейство, готово да им осигури дом и грижа.

Бъдете в крак с най-важните новини

С натискането на бутона за абониране потвърждавате, че сте прочели и сте съгласни с нашата Декларация за поверителност и Условия за ползване