Деветмесечните близнаци, които досега живееха в Националната кардиологична болница, вече са настанени в приемно семейство в област Перник. Днешният ден бележи и първото им излизане извън болничната стая, съобщава Нова телевизия.
Двамата приемни родители сами са заявили желание да поемат грижите за момченцата, след като историята им стана обществено достояние и предизвика силна вълна от съпричастност. В новия си дом децата ще растат заедно с още едно дете, за което семейството вече полага грижи.
Социалните служби уточняват, че биологичната майка ще има възможност да поддържа контакт с близнаците и да се среща с тях. Все още не е ясно колко дълго те ще останат при приемните родители.
Случаят предизвика широка обществена реакция, след като стана известно, че двете бебета са прекарали първите девет месеца от живота си в болнична среда. Само няколко часа след разпространението на историята се е намерило семейство, готово да им осигури дом и грижа.






