Виктория Томова победи рускинята Оксана Селехметева и се класира за четвъртфиналите във Валенсия

Българската тенисистка Виктория Томова успя да се класира за четвъртфиналите на турнира на клей WTA 125 в град Валенсия, Испания, като победи рускинята Оксана Селехметева с резултат 7-5, 2-6, 6-1.

В първия сет Томова осъществи обрат от 1-4 до 7-5, като в последния гейм взе подаването на съперничката си. Във втората част рускинята успя да запише три пробива и спечели сета с 6-2. В решителния трети сет Вики доминираше напълно, позволявайки само един гейм на Селехметева и затвори мача с убедителното 6-1.

За място в полуфиналите българската тенисистка ще играе срещу осмата поставена в схемата Дария Семенистая от Латвия. Томова, която заработи 27 точки за световната ранглиста и 3020 евро от турнира, е на 69-то място в световната тенис ранглиста. Тя вече има победа срещу Семенистая, която спечели с 6-1, 6-4 миналата година в Бостад, Швеция.