Женският национален отбор на България записа загуба срещу Румъния в евроквалификациите

Женският национален отбор на България по футбол загуби с 0:3 от лидера Румъния на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от Група C4 на европейските квалификации.

След загубата България заема трето място в групата с 3 точки от 4 мача, равни с Казахстан. Армения е на второ място с 6 точки, а Румъния води с 12 точки.

Румъния поведе в 37-ата минута с гол на Щефания Ватафу от пряк свободен удар. Пет минути след почивката Кристина Карп удвои резултата с гол с глава. Андреа Херцег оформи крайния резултат в 79-ата минута.

През юли България ще играе като гост срещу Армения и ще бъде домакин на Казахстан.

Състав на България: Шаханска, Бойчева, Иванова, Йорданова (76-Атанасова), Петкова (57-Сергеева), Петрова, Желева, Караиванова (76-Халянова), Янева, Станкова, Адрианова (57-Дамянова).