Аржентина мачка! Отново е на финал на Копа Америка

Аржентина се класира за втори пореден финал на Копа Америка, след като победи дебютанта Канада с 2:0 в първия полуфинал на шампионата, който се провежда в САЩ. На стадиона в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси, Лионел Меси вкара първия си гол на турнира. Днешният мач повтори резултата от срещата на откриването, където световните шампиони също победиха Канада с 2:0, като Хулиан Алварес вкара едно от попаденията и в двата мача.

Аржентина за първи път от 31 години ще играе на финал на Копа Америка като отбор, защитаващ титлата си. Последно това се случва през 1993 г., когато Габриел Омар Батистута донесе победата с 2:1 над Мексико.

Аржентина доминираше от самото начало, а в 22-ата минута Хулиан Алварес откри резултата след отличен пас от Родриго де Пол. Канадците имаха предимство до края на първото полувреме, но вратарят Емилиано Мартинес спаси удар на Джонатан Дейвид.

В началото на втората част, Лионел Меси удвои аванса на Аржентина, след като отклони удар на Енцо Фернандес към мрежата. До края на мача Аржентина успешно неутрализира канадските атаки.

Финалът ще се играе на 14-и срещу 15-и юли българско време, където Аржентина ще се изправи срещу победителя от полуфинала между Колумбия и Уругвай.