Българските F-16 тренират кацане на цивилни летища – няма връзка с кризите в Близкия Изток

Днес на летище „Васил Левски“ в София българските многоцелеви изтребители F-16 проведоха планирани учебно-тренировъчни полети.

Според Министерството на отбраната целта на полетите бе да се подготви летателният състав за задачи, включващи заход за кацане на цивилни летища на територията на страната. В рамките на деня екипажите извършиха планови полети с ниско прелитане както по единично, така и в двойка над гражданското летище.

От военното ведомство подчертават, че тренировките са част от регулярната подготовка на Военновъздушните сили и не са свързани с текущите международни събития, включително ситуацията в Близкия Изток.

Тренировките са насочени към повишаване на готовността и координацията на пилотите за безопасно изпълнение на мисии, включително при ситуации, когато граждански летища могат да бъдат използвани за военни цели.

Бъдете в крак с най-важните новини

С натискането на бутона за абониране потвърждавате, че сте прочели и сте съгласни с нашата Декларация за поверителност и Условия за ползване