ЦСКА-София постигна победа в неофициалния дебют на старши треньора Томислав Стипич

ЦСКА-София победи с 2:0 втородивизионния Беласица Петрич в първия си мач от лятната подготовка. На базата на „червените“ на Панчарево, Тобиас Хайнц и Симеон Александров отбелязаха головете през двете полувремена. Мачът беше неофициален дебют за новия треньор на ЦСКА-София, Томислав Стипич.

Хайнц откри резултата още в шестата минута след разбъркване в наказателното поле, като с левия крак вкара топката във вратата. Домакините доминираха до почивката, но пропуски направиха Улаус Скаршем, Хайнц и Станислав Шопов. Беласица имаше шанс да изравни точно преди почивката, но Джонатан Линдсет спаси ситуацията след колеблива намеса на вратаря Димитър Евтимов.

На почивката Стипич направи девет смени, включително влизането на новото попълнение Иван Тасев. В 75-ата минута Тасев асистира на Симеон Александров, който оформи крайното 2:0 от чиста позиция. До края на мача не се случи нищо запомнящо се.

Титулярен състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Тибо Вион, Браян Кордоба, Лъчезар Иванов, Брадли де Нойер, Марселино Кареасо, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Тобиас Хайнц, Матиас Фаетон.