Германия разби Шотландия на откриването на Евро 2024

Германия разгроми Шотландия с 5:1 в откриващия мач на Евро 2024, проведен на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен. Отборът на Юлиан Нагелсман изигра впечатляващо първо полувреме. Флориан Вирц отбеляза първия гол в 10-ата минута, ставайки най-младият германец, вкарал на европейски финали. Девет минути по-късно Джамал Мусиала удвои резултата.

Шотландският защитник Райън Портъс беше изгонен с червен картон минута преди края на полувремето за грубо нарушение срещу капитана Илкай Гюндоган. След преглед на VAR, Германия получи дузпа, която Кай Хаверц реализира, правейки резултата 3:0 на почивката.

Във второто полувреме Вирц пропусна две добри възможности да увеличи преднината. След смяна на Хаверц и Вирц с Никлас Фюлкруг и Лерой Сане, Фюлкруг отбеляза четвъртия гол за Германия в 68-ата минута. Малко по-късно Фюлкруг вкара още веднъж, но голът беше отменен заради засада.

Шотландия върна един гол в 87-ата минута чрез автогол на Антонио Рюдигер. В добавеното време Емре Джан оформи крайния резултат 5:1 с великолепен удар извън наказателното поле.