Месец след трагедията: близки на жертвите от Петрохан и Околчица излизат на протест пред Съдебната палата

Близки и роднини на шестимата загинали – петима мъже и 15-годишно момче, чиито тела бяха открити край Петрохан и Околчица в началото на февруари, организират протест тази вечер пред Съдебна палата София.

Демонстрацията се провежда близо месец след трагичния случай, като семействата на жертвите заявяват, че все още нямат достъп до основна информация за хода на разследването. Те настояват институциите да осигурят повече прозрачност и яснота около обстоятелствата, довели до смъртта на техните близки.

Инициатор на протеста е Ралица Асенова – майката на 22-годишния Николай Златков, който е сред загиналите. По думите на организаторите целта на демонстрацията е да привлече обществено внимание към случая и да настоява за по-активна комуникация от страна на разследващите органи.

Преди няколко дни Прокуратура на Република България съобщи, че е взела решение да обедини двете досъдебни производства, свързани със случаите „Петрохан“ и „Околчица“. Според институцията тази стъпка има за цел по-ефективно разследване и изясняване на всички факти около трагедията.

Бъдете в крак с най-важните новини

С натискането на бутона за абониране потвърждавате, че сте прочели и сте съгласни с нашата Декларация за поверителност и Условия за ползване