Над 350 хиляди искат преиграване на Испания – Германия

Фенове на германския национален отбор искат от УЕФА да преиграе четвъртфиналния мач от 1/4-финалите на Евро 2024 срещу Испания, загубен с 1:2 след продължения, съобщава Sky Sport Germany.

Петиция, пусната в сайта Change.org от Ерик V., настоява за преиграване на мача, твърдейки, че реферът Антъни Тейлър е допуснал сериозни грешки, които са повлияли на резултата. В текста се споменава, че в 106-ата минута не е отсъдена чиста дузпа срещу Испания, когато Марк Кукурея блокирал възможен гол с ръка, но ВАР не се намесил. Също така се коментира и събитие в 77-ата минута, когато Начо попречил на Никлас Филкруг да завърши атака.

Петицията събра над 350 000 подписа, но дори и да бъде призната грешката на Тейлър, регламентът на Евро 2024 не предвижда преиграване поради некоректна реферска дейност. Според официалните правила на турнира, събирането на подписи няма да промени решението.

Сега Испания ще се изправи срещу Франция в полуфиналите на Европейското първенство, който е насрочен за вторник, 9 юли, в Мюнхен.