Шампионът Лудогорец започна летните си контроли с категорична победа над скромен словенски тим

Българският шампион Лудогорец започна подготвителните си мачове с убедителна победа 5:0 над словенския Приморие (Айдовчина). Това беше първата контрола на отбора от лагера им в Австрия, като съперникът беше новак в първа дивизия на страната. Старши треньорът използва два различни състава във всяко полувреме и даде шанс на много млади играчи, като Спас Делев и Кайо Видал изиграха пълни 90 минути. Следващият мач на тима е на 23 юни срещу словашкия Слован (Братислава).

В 6-ата минута Спас Делев откри резултата след подаване от Тодор Неделев. Тодор Неделев асистира и за втория гол, който беше реализиран от Рик Джонатан. В 37-ата минута Лудогорец вкара трети гол след дузпа, изпълнена от Оливие Вердон, който отбеляза при добавката след като вратарят спаси първоначалния удар. Аслак фон Витри направи резултата 4:0 в 42-ата минута.

През второто полувреме много смени забавиха темпото на играта. В 71-ата минута Ивайло Чочев пропусна възможност за пети гол, но в 90-ата минута Кайо Видал завърши мача с гол, след като надхитри вратаря Матей Маврич.

Състав на Лудогорец: Хендрик Бонман, Оливие Вердон, Георги Терзиев, Аслак Фон Витри, Франсиско Гомес-Сон, Педро Нареси, Тодор Неделев, Росен Иванов, Матиас Тисера, Рик Джонатан, Спас Делев (Дамян Христов, Антон Недялков, Ивайло Чочев, Филип Гигов, Раи Насименто, Ноа-Сонко Сундберг, Диниш Алмейда, Елисей Съров, Кайо Видал, Методий Стефанов).