Такса смет надолу? Кметът на „Люлин“ иска отстъпка заради неизвозения боклук

Кметът на столичния район „Люлин“ Георги Тодоров излезе с предложение жителите на квартала да плащат по-ниска такса смет през новата година. Идеята беше представена от него в ефира на БНТ и предвижда намаление от 25 процента за домакинствата в района.

По думите на Тодоров, мотивът за предложението е свързан с качеството на услугата през изминалите месеци. Той подчерта, че в продължение на около три месеца сметосъбирането не е било извършвано на необходимото ниво и това, според него, налага жест към жителите на „Люлин“.

Районният кмет отправи апел към общинските съветници в Столичния общински съвет да подкрепят доклада, независимо от партийната си принадлежност. „Става дума за справедливост към хората, които не получиха това, за което плащат“, заяви Тодоров.

Той призна, че ситуацията с чистотата в района остава неравномерна. Макар на места да се отчита напредък, в други зони проблемите продължават, като има случаи, в които отпадъците не са извозвани с дни. Според него тенденцията е към подобрение, но темпото е незадоволително.

Кметът обясни още, че техниката за сметосъбиране е осигурена, но основният проблем е недостигът на работна ръка. В момента се работи по поетапно наемане на шофьори и обслужващ персонал, за да може наличните машини да бъдат използвани пълноценно.

Бъдете в крак с най-важните новини

С натискането на бутона за абониране потвърждавате, че сте прочели и сте съгласни с нашата Декларация за поверителност и Условия за ползване