Аржентина с трета победа на Копа Америка

Аржентина записа трета поредна победа в група „А“ на Копа Америка, след като победи Перу с 2:0 и завърши с пълен актив от 9 точки. И двете попадения за световните шампиони бяха дело на Лаутаро Мартинес, който се разписа в 47-ата и 86-ата минута. В 70-ата минута Аржентина получи дузпа, но Леандро Паредес удари гредата.

В последната минута на редовното време Перу имаше отличен шанс, когато удар с глава на Франко Санелато се отби от гредата.

„Албиселесте“ играха без контузената си звезда Лионел Меси, но въпреки това създадоха множество положения пред вратата на противника.

В другата среща от група „А“ Канада и Чили завършиха наравно 0:0, което бе достатъчно за Канада да завърши на втора позиция и да продължи напред.

Още в 20-ата минута Габриел Суасо от Чили бе изгонен от игра за втори жълт картон, което значително улесни задачата на Канада. Въпреки това, редица пропуски попречиха на канадския тим да стигне до успех.