Григор Димитров отпадна във втория кръг в „Куинс Клъб“ след загуба от американеца Себастиан Корда

Григор Димитров отпадна от турнира на тревна настилка в „Куинс Клъб“ в Лондон, част от сериите АТП 500. Във втория кръг българинът, поставен под номер 3 в схемата, загуби от американеца Себастиан Корда с 4:6, 6:3, 5:7 след два часа и една минута игра.

Поражението ще доведе до спад с едно място в световната ранглиста за Димитров, който вече ще бъде под номер 11.

Мачът започна с няколко бързи гейма в полза на сервиращите. При 3:3 Корда успя да реализира пробив от пет възможности, което му бе достатъчно, за да спечели първия сет.

В началото на втория сет американецът имаше три шанса за пробив при 1:1, но Димитров успя да отрази брейкболите и веднага след това сам проби. След като поведе с 3:1, българинът безпроблемно затвори втория сет.

В началото на третия сет инициативата отново бе в полза на Корда, който поведе с 2:0. Димитров обаче бързо изравни за 2:2 и двамата продължиха да печелят сервис геймовете си. При 6:5 обаче Димитров допусна грешка и след аут от форхенд даде победата на американеца.

На четвъртфиналите Корда ще играе с Ринки Хиджиката, който по-рано през деня победи италианеца Матео Арналди със 7:6(0), 7:6(7).