Невероятен старт за Григор Димитров на „Уимбълдън“

Най-добрият български тенисист, Григор Димитров, започна успешно участието си на „Уимбълдън“. В мач от първия кръг той победи Душан Лайович (Сърбия) с резултат 6:3, 6:4, 7:5. Срещата продължи един час и 46 минути.

Григор заби 12 аса по време на мача, въпреки че имаше проблеми с първия си сервис, който пласираше с 57% успеваемост. Той направи и две двойни грешки, докато сръбският му съперник не направи нито една. С този успех Григор вече води с 3:1 в срещите си срещу Лайович.

Първи сет: Мачът започна отлично за Григор, който направи пробив още във втория гейм и поведе с 3:0. Лайович успя да вземе първия си гейм, но размяната на спечелени подавания позволи на българина да сервира за сета при 5:3. Григор взе подаването си и приключи първата част с 6:3 за 28 минути.

Втори сет: Григор отново започна с пробив, който затвърди за 2:0. Лайович взе подаването си и намали изоставането. След размяна на сервис-геймове, Димитров получи шанс да подава за сета при 5:4 и го спечели на нула, завършвайки втория сет с 6:4 за 35 минути.

Трети сет: Лайович спечели подаването си и за първи път в мача поведе в резултата в сет. След това сърбинът направи пробив и поведе с 3:0. Григор успя да върне пробива и изравни резултата на 4:4. Лайович отново поведе, но Григор направи нов пробив и при 6:5 сервира за мача. Димитров се възползва от възможността и спечели сета със 7:5 за 43 минути, завършвайки двубоя в три сета.